"Panoptikální zákal" - 11.11.2017

15.11.2017

V sobotu 11.11. 2017 jsem navštívila akci v jedné z mých oblíbených hospod "Kafe? Panoptikum." Podnik se nachází v ulici Kardinála Berana v centru Plzně.  Bližší informace na https://www.panco.cz/ nebo na Facebookovém profilu https://www.facebook.com/panco.cz/. Já podnik rozhodně doporučuji, dobré pivo, cider, drinky podivných názvů a chutí, a občas vystoupení umělců všeho druhu. 
Abych se dostala dál. Jak už název článku napovídá, akce se jmenovala Panoptikální zákal  a jednalo se, kromě běžné konzumace alkoholu a jiných pochutin, o koncert tří kapel. 
První kapela nese jméno Johnny Service. Jistě znáte obdobu Toi Toi záchodů, které nesou tenhle název. Takže už asi tušíte, v jakém duchu se jejich tématika nese. Není nouze o písničky o umytí toalet, o zkažených potravinách, dokonce se dozvíte něco o plzeňském Centrálním Autobusovém nádraží. Ani na téhle akci při jejich vystoupení nebyla nouze o epický začátek se záchodovou štětkou, kterou jsem byla postříkána, sotva jsem se po příchodu napila piva, a hlavně o spoustu toaletního papíru, kdy si člověk říká, jestli nezabloudil na grindcore. Bývá "zvykem", že posluchači sesbírají poházený toaletní papír a různě se s ním omotávají, nebo ho hází po ostatních, na tuhle činnost se vždycky těším nejvíce. :) 
Další kapela v pořadí sice trošku neseděla tématicky do výběru kapel,ale to vůbec nevadí, protože předvedla již potřetí vynikající výkon a sklidila velký úspěch. Kapela nese název Prayers in Vain, a jedná se o folk metal, asi jediný v Plzni, nebo nemám informace i jiných kapelách. Kapela je sedmičlenná, a slyšet můžete i housle, flétnu a okarínu a vidět i tématické oděvy, jako slušivé tuniky a kroužkové košile.  Na tuhle bandu přišlo asi nejvíce lidí a rozjel se kvalitní headbang, ještě včera mě docela bolelo za krkem. :) Jen pro zajímavost, byl to jejich třetí koncert nejen v tomhle roce, ale vůbec a už za tu krátkou dobu prošli pár změnami, co se členů týče. Jak se ukázalo, současný stav je jedině posiluje a žene kupředu, takže je čeká určitě slibná budoucnost, například na jejich další zastávce v klubu Parlament (Plzeň-centrum, Kollárova ul.) , kde zahrají opět plni elánu 22.prosince v rámci akce Slunovrat fest, kde si jeden z členů odskočí zahrát ještě s kapelou Sól. https://bandzone.cz/solplzen
Každopádně pod článkem najdete různé odkazy, tak si Prayers in Vain určitě poslechněte, doporučuje deset blonďatých hovad z deseti. 
Večer uzavírala kapela nesoucí jméno "Ejakulující Kokos". Příjeli až z dalekých končin moravských, z Brna, aby nám sdělili něco o životě na Hawai. A když už tu výše byla malá zmínka o grindcoru, tak tenhle punk-grind určitě potěšil všechny milovníky (třeba mě) tohoto stylu. Hráli s takovou energií, že se pár lidí pokoušelo v malém prostoru rozjet napodobeninu poga, bohužel na podlaze cosi klouzalo (což je vzhledem k názvu kapely spekulativní), tak bylo lepší přestat, aby nedošlo k úrazu. Každopádně, doufám, a snad nejen já, že zas někdy abosolvují cestu do našich končin, na nějakou větší akci a předvedou se znova, většímu publiku. Ráda bych o nich příště napsala mnohem více.  

Tím ještě příběh nekončí, je třeba dodat i nějaké odkazy k poslechu

Johnny Service:  https://bandzone.cz/johnnyservice
                            https://www.facebook.com/Johnny-Service-563375087035677/¨


Ejakulující Kokos:  https://bandzone.cz/kokos
                               https://www.facebook.com/ejkokos/
                              
                               
Prayers in Vain: https://bandzone.cz/prayersinvain
                           https://www.facebook.com/prayersinvain/
                          https://www.youtube.com/watch?v=TFl85Dh1FMg
                         https://www.youtube.com/watch?v=SKljzuKmOQ4

Odkaz na událost Slunovrat Festu dodám jindy.